Nasza historia

Fresenius Medical Care to firma z ponad 100-letnią tradycją. Jednak początki działalności datowane są już na rok 1462, kiedy to założona została apteka Hirsch Pharmacy we Frankfurcie. Rodzina Fresenius przejęła jej działalność w XVIII w.

1462

Założenie Hirsch Pharmacy we Frankfurcie. Rodzina Fresenius przejmuje działalność w XVIIIw.

1912

Dr Eduard Fresenius rozpoczyna produkcję leków.

1934

Ośrodek produkcyjny zostaje odseparowany od Hirsch Pharmacy i przeniesiony do Bad Homburga.

1966

Fresenius rozszerza swoje działania w zakresie sprzedaży aparatów do dializ i dializatorów i uzyskuje znaczący udział w rynku.

1979

Nowo przejęta fabryka w Schweinfurcie rozpoczyna produkcję aparatu do dializ A2008.

1983

Wyprodukowanie Fresenius Polysulfon.

1996

Utworzenie Fresenius Medical Care (połączenie Fresenius Worldwide Dialysis z National Medical Care).
Debiut Fresenius Medical Care na giełdzie we Frankfurcie i Nowym Jorku.

1999

Z linii produkcyjnej fabryki w Schweinfurcie schodzi 100-tysięczny aparat do dializ.

2001

Polska: Przejęcie Compol Nefro przez Fresenius Medical Care. Powstanie Fresenius Medical Care Polska S.A.

2003

Fresenius Medical Care jest liderem w zakresie usług dializacyjnych. Obejmuje opieką ponad 119.250 pacjentów na całym świecie. Produkcja firmy wyznacza nowy rekord – 50 milionów dializatorów rocznie.

2005

Wprowadzenie na rynek nowego aparatu do dializ – System 5008

2007

Fresenius Medical Care kontynuuje z sukcesami swoją działalność jako lider wśród wytwórców dializatorów, produkując swój 500-milionowy dializator

2010

Rozpoczęcie nowej działalności związanej ze sprzedażą leków dla pacjentów z chorobami nerek.

2012

Fresenius Medical Care produkuje 500-tysięczny aparat do dializ.

2013

Miliardowy dializator opuszcza fabrykę Fresenius Medical Care.

Ponad 100 tradycji

Fresenius Medical Care to firma z ponad 100-letnią tradycją. Jednak początki działalności datowane są już na rok 1462, kiedy to założona została apteka Hirsch Pharmacy we Frankfurcie. Rodzina Fresenius przejęła jej działalność w XVIII w.

Jako oficjalny początek działalności firmy Fresenius przyjęty został rok 1912, kiedy Dr Eduard Fresenius założył firmę farmaceutyczną, która do dziś nosi jego imię.

W ciągu ostatnich 100 lat firma Fresenius rozwinęła się i przekształciła w globalną grupę spółek opieki zdrowotnej. Fresenius jest obecnie jedną z największych firm na świecie w przemyśle medycznym i farmaceutycznym. Jest dobrze przygotowany by sprostać zmianom demograficznym zachodzącym we współczesnym świecie, związanymi z poszukiwaniem innowacyjnych metod leczenia czy ciągłego zwiększenia dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej.

Fresenius Medical Care Polska powstał w 2001 roku, kiedy międzynarodowa firma przejęła polskie przedsiębiorstwo Compol Nefro – swojego dotychczasowego dystrybutora.

Od tego czasu, zlokalizowana z Poznaniu centrala firma bardzo rozwinęła swoją działalność i jest obecnie największym w kraju dostawcą produktów medycznych i leków dla szpitali publicznych i prywatnych.