Fresenius dla transplantacji

Pacjenci z przewlekłą niewydolnością nerek mają do wyboru trzy metody leczenia: hemodializoterapię, dializoterapię otrzewnową lub przeszczep nerki.

Fresenius Medical Care zapewnia pełen wachlarz produktów i usług do prowadzenia dializ. Transplantacje nerki są natomiast wykonywane przez wyspecjalizowane kliniki transplantacyjne na terenie całego kraju. Ich listę można znaleźć tutaj

Fresenius Medical Care Polska oraz Fresenius Nephrocare Polska wspierają i promują idee transplantacji. Wiemy, jak ważną sprawą jest dla setek naszych pacjentów oczekujących na przeszczep nerki (bądź nerki i trzustki), aby czas oczekiwania na nowy organ był jak najkrótszy.

Dlatego też wszyscy pacjenci naszych ośrodków, którzy wyrażają taką wolę i nie mają przeciwwskazań medycznych są na bieżąco zgłaszani na Krajową Listę Oczekujących, prowadzoną przez Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne do spraw Transplantacji „Poltransplant”. Naszych pacjentów wspieramy nie tylko poprzez doskonałe leczenie przygotowujące ich do przeszczepu, ale także przez kampanię społeczną na rzecz dawstwa narządów.

Kampania społeczna „Drugie życie”

Od 2009 firma prowadzi kampanię społeczną „Drugie życie”. Jest to akcja edukacyjna, wspierająca i promująca działania na rzecz transplantacji i świadomego dawstwa narządów po śmierci. Skierowana jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Do tej pory akcje prowadzona była w kilku województwach (wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, małopolskie, łódzkie, lubuskie, dolnośląskie, śląskie i podkarpackie), a wzięło w niej udział ponad 800 szkół. W działaniach na rzecz transplantacji uczestniczyło ponad 260 tysięcy uczniów, którzy rozdali ponad 1,1 mln oświadczeń woli. Organizując przeróżne działania na rzecz transplantacji (m. in. marsze, happeningi, przedstawienia, spotkania z mieszkańcami, wykłady, zawody sportowe, koncerty itp.), młodzież każdego roku dociera to setek tysięcy osób.

Obecnie, w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczęła się jedenasta edycja kampanii w Wielkopolsce. W semestrze letnim do akcji przystąpiły szkoły z województwa małopolskiego i podkarpackiego.

Kampania wspierana jest przez lokalne samorządy i organizacje pacjentów. Do tej pory otrzymała także patronat Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji i Ministra Pracy i Opieki Społecznej. W 2013 roku Dyrektor Generalny firmy, pani dr Teresa Dryl-Rydzyńska, otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi za działania w kampanii od Prezydenta RP. W ramach kampanii Fresenius wsparł kilkadziesiąt organizacji charytatywnych na kwotę ponad 100 tys. zł.

Więcej informacji znajdziesz tutaj www.drugiezycie.eu